Umeblowanie w mieszkaniu to element ważny, bo bez mebli funkcjonować się nie da. Problem zaczyna się wtedy, gdy mamy naprawdę ograniczoną przestrzeń w naszym mieszkanku, a chcemy równocześnie, by prezentowało się ono ładnie. Co w takiej sytuacji można zrobić? Przede wszystkim meble oraz wszelkie inne elementy trzeba dobrać tak, by nie znalazło się wokół nas nic nadmiarowego. Jedynie to, co naprawdę jest potrzebne. Zbyt wiele dodatków nigdy nie jest wskazane, a w tej sytuacji musimy być na to wyjątkowo wyczuleni. Samoograniczenie to podstawa.

Warto jednak pomyśleć o tym, czy kawalerka czy też niewielkie mieszkanie na poddaszu nie może wyróżnić się w inny sposób. Skoro jest małe na tle wielu innych i z tym akurat nic nie zrobimy, to może dałoby się coś uczynić, by było niepowtarzalne? Interesującą opcją są w tym kontekście wszelkiego rodzaju meble designerskie, o niebanalnym wyglądzie. Mogą one na przykład nawiązywać do aktualnych trendów, ale okazuje się, że niekoniecznie. Wiele ciekawego designu zostawił po sobie. PRL. Rośnie popularność mebli z tamtych lat.

Zwłaszcza, że w latach 60. i 70. pojawiały się na gruncie wzornictwa przemysłowego prawdziwe perełki. Działają dziś zakłady rzemieślnicze specjalizujące się w odnawianiu mebli z PRL-u. Czasami dotychczasowi właściciele sprzedają je za grosze, a nawet oddają za darmo. Bywa, że są one znajdywane wystawione koło śmietników.

Specjaliści robią z nich prawdziwe „cymesy”, za które potem klienci są gotowi zapłacić niemałe pieniądze. Do małego, ale oryginalnego wnętrza nadają się one idealnie.